Prvý dojem, ktorý môžete urobiť na svojho budúceho zamestnávateľa je len jeden. A nie sú to iba vedomosti, ktoré vám v jeho vytváraní pomôžu. Občas treba zapracovať aj na svojom zovňajšku, ktorý je koniec koncov zrkadlom našej osobnosti, s ktorou budete v mene firmy vystupovať pred zákazníkmi.

A aby to bolo v tom najlepšom svetle a zahviezdili ste hneď na prvom sedení, inšpirujte sa našimi tipmi, ako sa obliecť na pohovor s úspešným koncom.

Urobte na zamestnávateľa ten najlepší dojem
Urobte na zamestnávateľa ten najlepší dojem (zdroj: unsplash.com)

Urobte si prieskum

Príprava je základ úspechu. Podľa prieskumov si preto až 82 % uchádzačov o zamestnanie pred pohovorom premyslí svoj vzhľad. Premyslieť ale neznamená obliecť sa čo najmodernejšie a trendy.

Ak chcete preukázať, že ste pre zamestnávateľa to najlepšie a dobre zapadáte do tímu, mali by ste vedieť aj viac o tom, o akú firemnú kultúru ide, a ktorý dress code sa stotožní s tým vaším.

Prezrite si fotografie z rôznych udalostí: váš obraz by mal byť v duchu blízky už pracujúcim zamestnancom. S internetom tento prieskum zložitý určite nebude. A nakoniec, slušivá košeľa je vždy ten najlepší a neutrálny základ, ktorým nikoho neurazíte a nič nepokazíte.

Zapracujte na tvare a správnej veľkosti oblečenia

Je dobré, ak vám oblečenie perfektne sedí. Akákoľvek nedbanlivosť v obraze, nezrovnalosť vo veľkosti môže charakterizovať nie najlepšiu stránku vašej osobnosti. Aby ste sa uistili, že váš zamestnávateľ nie je odradený vašim vzhľadom, stojí za to venovať trochu viac času hľadaniu vhodného odevu, ktorý vám sedí.

Zvýraznite dôležité akcenty

Ak chcete zaujať rôznymi detailmi vášho tela alebo odevu, mali by ste vedieť objektívne posúdiť svoje prednosti. Stále však platí, že menej je viac.

Ak máte upravené ruky, zamerajte sa na hodinky alebo náramok. Pokiaľ máte štíhly pás, môžete zaujať aj obyčajným, no pritom kvalitným opaskom.

Ak sa môžete pochváliť peknými črtami tváre, potom môže byť ústredným bodom kravata alebo okuliare. Správne okuliare pomôžu pridať solídnosť a autoritu aj príliš jemnému detskému prejavu. Nezabudnite však na to, aby neboli akcenty príliš veľké a extravagantné.

Príjemná vôňa, upravené nechty a vlasy s čistou obuvou sú niekedy to najlepšie, čo môžete pre svoj úspech na pracovnom pohovore urobiť.

Komerčný článok