Nikto určite nechce v práci pred kolegami vyzerať ako mamľas, ktorý tam je len do počtu a nedokáže samostatne plniť úlohy. Vieme, že vyzerať múdro môže byť niekedy riadne ťažke, no my vám s tým pomôžeme. Pozrite si následovné rady.

1. Prepočítavajte percentá na zlomky

Ak niekto povie napríklad: ,,túto službu využíva 25 percent ľudí,“ vy hneď povedzte: ,,čiže asi jedna štvrtina.“ Každému človeku, ktorý skončil povinnú školskú dochádzku, je to síce jasné, kolegovia však budú udivení tým, ako rýchlo počítate.

2. Nakreslite si Vennov diagram

Pamätáte si Vennove diagramy zo základnej školy? Áno, sú to tie kruhy, ktoré sa na niektorých miestach prekrývajú a používali sa na zobrazovanie množín. Je úplne jedno, čo si do nich zakreslíte, vlastne čím budú nepresnejšie, tým lepšie. Kolegom môžete povedať, že vy tomu rozumiete a je vybavené.

3. Vyzvite kolegov, aby ste sa vrátili o krok späť

Na každej porade nastane chvíľa, keď vás množstvo informácii jednoducho zahlti a prestanete sa nad nimi zamýšľať. Vtedy je ten správny čas povedať: ,,Môžeme sa vrátiť o krok späť?“ Samozrejme sa všetky hlavy otočia na vás a vy dodáte: ,,Aký problém v skutočnosti riešime?“ Bum, zrazu vyzeráte múdro a ďalšiu hodinu nemusíte nič hovoriť.

4. Prejdite sa po miestnosti

Ak človek vstane a prechádza sa po miestnosti, tak ho všetci automaticky rešpektujú. Buďte aj vy rešpektovaný. Vôbec nemusíte rozmýšľať nad priebehom porady a môžete si napríklad predstavovať, ako balíte sexy kolegyňu.

Foto: unsplash.com