Konečne ste sa rozhodli a po dlhom zvažovaní a vymýšľaní si v hlave pripravili moment, kedy pred svojou milovanou pokľaknete a vyslovíte tú toľko očakávanú vetu. Na tento dôležitý životný krok budete ale potrebovať jednu zásadnú vec – prsteň. Muži k nakupovaniu veľmi nemajú vzťah a k nakupovaniu šperkov už vôbec nie. Na čo teda treba pri kúpe snubného prsteňa myslieť?

Z najväčšieho prekvapenia môže byť aj to najhoršie – ako správne vybrať zásnubný prsteň?
(zdroj: unsplash.com)

Čo už má doma?

Aby vaše zásnuby prebehli hladko, nie je dôležité len vybrať romantické a pekné miesto, ale aj vhodný prsteň. V prvom rade by ste sa mali riadiť vkusom svojej vyvolenej. Inšpiráciou vám pokojne môže byť jej šperkovnica – nebojte sa ju potajomky otvoriť a poriadne sa v nej porozhliadnuť. Zistite, akú farbu kovu tam má najčastejšie, či sa jej páčia skôr minimalistické alebo výrazné šperky a či nosí prstene. Ďalším inšpiračným zdrojom môže byť aj „náhodná“ návšteva klenotníctva, kde zistite nenápadným pozorovaním, čo sa vašej polovičke páči. Trochu s tým už súvisí aj veľkosť jej ruky. Na útlej rúčke bude masívny prsteň vyzerať veľmi dobre. Ak má naopak vaša partnerka pevnejšie prsty, zvoľte prsteň s výrazným kameňom.

Cena nerozhoduje

Neexistuje tá správna cena zásnubného prsteňa a určite neplatí to, že čím je drahší, tým bude pre vašu nastávajúcu vhodnejší. Stanovte si svoj rozpočet a rozhodovanie sa medzi tisíckami dostupných dizajnov a typov prsteňov bude omnoho jednoduchšie. Pri výbere uprednostnite zlato, alebo ak chcete prsteň s veľkým kameňom, ideálny bude zirkón. Diamant vydrží zo všetkých najdlhšie rovnako krásny, ale je aj najdrahší. Nepodceňte ani veľkosť prsta svojej priateľky, ktorú najjednoduchšie zistíte od jej priateliek alebo tak, že si „požičiate“ iný prsteň z jej šperkovnice. Dajte si pozor, aby išlo o prst, ktorý nosí na prsteníku.

Nehanbite sa opýtať

Ak neviete po akom dizajne siahnuť, stavte na klasiku. Každé klenotníctvo, či už online alebo kamenné, má vo svojej ponuke aj klasické prstene s diamantmi alebo zirkónmi. E-shopy majú navyše aj filtre, vďaka ktorým si rýchlo vyberiete požadovaný materiál, veľkosť a vybraný druh kameňa. Výber sa tak zúži na prstene, ktoré všetky požiadavky spĺňajú a nemusíte sa prehŕňať v množstve takých, ktoré sa vám nepáčia. Nie je ani nad radu profesionála. Ak máte akúkoľvek otázku, je najlepšie opýtať sa ju rovno predavača v kamennom obchode so šperkami, prípadne využiť služby infolinky internetového obchodu. Nerobte si z nákupu snubného prsteňa veľký stres – omnoho dôležitejšia je predsa len atmosféra, ktorú v danom okamihu vytvoríte.