Aj keď teploty nie sú stále stabilné, jar je už tu. Každý sa už nevedel dočkať, kedy sa oteplí a budeme si môcť vychutnávať priaznivejšie počasie. S príchodom jari ale venujeme pozornosť nielen záhradke, ale aj svojim autám. Po dlhej zime je potrebné auto pripraviť na príchod jari.

Pripravte svoje auto na príchod jari. Čo všetko by ste mali urobiť?

Pripravte svoje auto na príchod jari
Pripravte svoje auto na príchod jari (zdroj: Shutterstock.com)

Povyťahovať rohože a vaničky do kufra a vyčistiť ich

Ak chcete svoje auto pripraviť na príchod jari, povyťahujte všetky rohože a vaničku z kufra. Počas zimy sme nevykonávali údržbu týchto priestorov a určite ste si všimli, že sú tieto miesta veľmi znečistené. Ak ste si kupovali kvalitnejšie gumené rohože do auta so zvýšenými okrajmi, budete mať podstatne menej práce s čistením čalúnenia pod týmito rohožami. Kamienky sa vám ale dostanú aj mimo tieto rohože.

Počas zimy prenášame na rohože z podrážok kamienky, zvyšky posypovej soli a iné nečistoty a preto je nutné tieto rohože dôkladne vyčistiť.

Ako čo najlepšie vyčistiť rohože a vaničky?

Odporúčame vám použiť na čistenie rohoží klasický kartáč a horúcu vodu s prípravkom. Čistite ich na spevnených betónových plochách (nie na trávniku). Akonáhle vykartáčujete celú plochu týchto rohoží, spláchnite ich čistou vodou a nechajte ich voľne vysušiť, trebárs na stabilnom prenosnom sušiaku na bielizeň. Rohože musia dôkladne uschnúť a až potom môžu byť naspäť vložené do auta.
To isté odporúčame aj s gumenými vaničkami do kufra.

Umyte auto zvonka

Ak chcete auto pripraviť na jar, je veľmi dôležité auto dôkladne vyumývať aj zvonka. Posypová soľ a mrazy sú zaťažkávajúcou skúškou pre autá a preto, ak chceme predĺžiť ich životnosť, mali by sme auto dôkladne poumývať. Odporúčame ísť na autoumývarku, nakoľko po zime je potrebné dôkladne vyčistiť aj podvozok auta. Práve ten počas zimy prichádzal najviac do kontaktu s kamienkami a posypovou soľou na vozovke.

Komerčný článok