Pohodlie a bezpečnosť auta na cestách závisí od množstva faktorov. Často sa ale zaoberáme iba jeho vnútorným stavom a kvalitou jednotlivých dielov alebo súčiastok, čím zabúdame na vonkajšiu stránku.

Niečo pre dokonalý vzhľad a ochranu vášho auta
Niečo pre dokonalý vzhľad a ochranu vášho auta (zdroj: unsplash.com)

Aj vzhľad a niektoré vonkajšie úpravy na vozidle môžu ovplyvniť bezpečnosť auta a váš komfort pri jazde. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako vám a vášmu autu pomôžu puklice a plastové lemy blatníkov.

Štýl a ochrana v jednom

Koleso je základnou súčasťou auta, a preto by malo byť vybavené tým najlepším na trhu. Pneumatika ale nie je všetko. Občas treba zvýšiť ochranu tohto mechanizmu a systému aj špeciálnou puklicou, ktorá zároveň dodáva autu aj štýl.

Plastové lemy blatníkov

Nielen teraz v zime sú podmienky na cestách zložité. Sneh a mráz v kombinácií so soľou nie sú pre automobil ideálnou kombináciou, a to ani vtedy, ak je odolnosť karosérie a iných častí auta zvýšená použitím špeciálnych prípravkov a materiálov.

Aj tu je lepšie, ak má vaše auto univerzálne plastové lemy blatníkov. Zvyšuje sa tým nielen ochrana kolesa a auta, ale aj jeho čistota a dizajn.

Vyskúšajte deflektory

Nie je vám klíma v aute príjemná a spôsobuje vám bolesti hlavy alebo ochorenia dutín? Vyskúšajte deflektory na okno a môžete si pri jazde užívať čerstvý vzduch bez toho, aby vám dnu snežilo, pršalo alebo silno fúkalo.

Aj toto je dokonalý spôsob ochrany auta a zároveň prostriedok, ako zmeniť a vylepšiť vonkajší vzhľad vozidla a možno aj jeho aerodynamické vlastnosti.

Štýlovým prvkom, ktorý zároveň plní funkciu ochrany a bezpečnosti auta na vozovke môžu byť aj LED svetlá, kvalitné stierače, funkčné bočné sklá alebo kamera. Nezabudnite ale na to, že čím viac toho máte, tým náročnejšie bude vaše auto na údržbu, preto všetko dobre zvážte s možnosťami, ktorými disponujete.

Komerčný článok