Ženy snívajú o svojom svadobnom dni už od malička. Ako pôjdu v bielych šatách s rodičmi k oltáru a čaká ich tá najkrajšia chvíľa života. Muži to berú o trochu inak. Pred svadbou a manželstvom majú rešpekt, úplne sa do toho nehrnú a niekedy sa dá povedať, že majú z toho až strach. Prečo je tomu tak?

Muži a manželstvo – prečo máme z toho strach? (Foto: unsplash.com)

Veľká zmena

Povedzme si to úprimne, svadba je obrovská zmena v živote a veľký záväzok. Muži majú pred týmto rešpekt. Čoho sa ale najviac boja, tak je to, že ich bude chcieť žena zmeniť. Keď už sa spolu nasťahujú do bytu alebo domu, tak nadchádza reálny život, kde už nie je všetko také ružové. Žene môže začať vadiť množstvo vecí a muži sa boja toho, že prídu o svoj komfort a budú musieť počúvať to, čo im povie ich nová manželka.

Strata súkromia a vlastného času

Každý človek potrebuje svoje súkromie, či už muži alebo ženy. No muži majú v tejto oblasti väčšie starosti. Nevedia si predstaviť, že by prišli o svoje súkromie a vlastný priestor. Keďže v manželstve už nie sú len sami za seba, tak si pripadajú, že musia aj všetko zdieľať. Rovnako je to aj s tým, že sa boja o svoj vlastný čas. Byť sám sebe pánom je syndróm viacerých mužov, ktorí sa o túto výhodu boja.

Zodpovednosť

Už od malička je do nás vštepované, že muž je hlavou rodiny a on by mal robiť tie najväčšie rozhodnutia. Mal by sa o rodinu vedieť postarať a s tým sa spája aj veľká dávka zodpovednosti. Veľa mužov má z tejto roly otca a hlavy rodiny strach. Nie je to o tom, že by sa tejto roly nechceli ujať, no boja sa, že by mohli ako hlava rodiny zlyhať. Preto radšej často utekajú od problémov a do svadby sa nehrnú.