Las Vegas môžete poznať tiež pod pojmom „mesto hriechu.“ Je to najpopulárnejšie a tiež najzvláštnejšie, čo Amerika ponúka. Platí tam mnoho špecifických pravidiel, ale tie pravidlá robia to mesto takým, aké je.

1. Strip je mimo mesta

Ak ste už niekedy boli v Las Vegas alebo ste sa niekedy pozreli na mapu, tak vás určite prekvapilo, že legendárny strip je vlastne mimo mesta Las Vegas a jeho väčšia časť sa nachádza v susednom Paradise.

2. Strip je dlhší, ako sa zdá

Ak sa pozriete na obrázky Las Vegas, myslíte si, že Strip je jedna dlhá ulica. Áno, v podstate je to tak, ale je dlhšia, ako sa zdá. Hlavný ťah kasínového Las Vegas má 6,7 kilometra, no čaká vás na nich množstvo odbočiek.

3. Zadarmo hotel a drinky

Vraví sa, že vo Vegas rozdávajú zadarmo drinky a prekvapivo aj hotelové izby. Lákavo znejúce ponuky sú síce pravdou, no žiadajú niečo za niečo. Musíte tam míňať, a to poriadne. Inak sa k izbe bez platenia nedostanete.

4. Pitie na ulici

Vedeli ste, že Las Vegas je jedným z mála amerických miest, kde môžete piť na ulici? Je to jedna nepretržitá párty, kde to ide ruka v ruke s alkoholom.

5. Zabednené okná

Špecifikom najznámejšieho miesta hazardu sú hotelové okná, ktoré sa nedajú otvárať. Dôvod je celkom logický a vychádza z nepríjemných skúseností – ak niekto veľa prehrá, nemôže vyskočiť.

Foto: unsplash.com