I keď je sezóna lyžovačiek a zima ešte ani zďaleka neustupuje svižnej jari, niektorým motorkárom sa už za svojou motorkou cnie. Zima pre nich nie je práve vysnívaným obdobím a mesiace čakania na prvé jarné dni, kedy prevetrajú svojho dvojkolesového tátoša, im prídu nekonečné. Patríte medzi nich?

Po zime nezabudnite skontrolovať stav baterky a najmä pneumatík. Najlepšie by bolo, keby motorka v zime nestála na zemi, ale bola by umiestnená na stojane. Zabráni sa tak nerovnomernému zaťaženiu kolies. Skontrolujte tiež brzdy, doplňte brzdovú kvapalinu a odvzdušnite celý systém.

Nezabudnite skontrolovať tiež reťaz, či nie je príliš pevná alebo vyťahaná, a ak náhodou hrkoce, je potrebné ju vymeniť. Správna generálka zahŕňa aj kontrolu vzduchového filtra. Dôkladné vyčistenie, prípadne jeho výmena zaručí bezproblémový štart novej sezóny.

Počas zimných mesiacov môžete motocykel odhlásiť z evidencie a platiť tak za poistenie iba alikvotnú časť roka. Ak tak robíte, na jar, kedy sa začína sezóna, obnovte pzp na motorku.

Foto: unsplash.com