Vyberanie darčekov pre svojich blízkych môže byť niekedy poriadna makačka. Hlavne v tejto dobe, keď už si každý kúpi všetko, čo v danej chvíli potrebuje. Keď chcete darčekom potešiť, tak sa musíte naozaj zamyslieť. Obzvlášť, keď je to ten najdôležitejší človek vo vašom živote – mama. V tomto článku nájdete inšpiráciu na rôzne darčeky. Nech už je vaša mama v akomkoľvek veku a má rôzne záujmy.

Ako vybrať pekný darček pre mamu na narodeniny (Foto: unsplash.com)

Kozmetické darčeky

Je vaša mama fanúšička kozmetiky a rada sa o seba stará? Darček z tejto kategórie je potom ideálny! Začať môžete s kozmetikou pre starostlivosť o pleť – rôzne séra, masky alebo krémy. Možnosťou je aj kúpa poukazu na kozmetickú procedúru. Vaša mama určite ocení, keď bude o ňu na pár hodín postarané.

Kúpiť jej môžete aj dekoratívnu kozmetiku, ale pozor, tento produkt by mal byť univerzálny. Neodporúčame kupovať makeup alebo púder. Lepšie sú laky na nechty, rúže, riasenky, očné tiene či ceruzky. Vhodné sú aj darčekové balenia, ktoré nájdete u väčšiny kozmetických značiek.

Elektronika

Toto je kategória, v ktorej nájdete darček asi pre každého. Je to síce väčšia investícia, no je zaručené, že mamu potešíte. Najprv sa jej skúste opýtať, či jej z elektroniky niečo nechýba. Ak povie že nič, tak sa pustite do pátrania. Užitočnými elektronickými pomocníkmi pre ženy sú napríklad fény, kulmy, žehličky, smart hodinky, bezdrôtové slúchadlá, doplnky k notebookom a mobilom, tablet, elektronická čítačka kníh a podobne. Do kategórie elektronika patria aj obľúbení pomocníci do kuchyne – kuchynské roboty, váhy, mixéry, toastovače či kávovary. Všetko závisí od toho, čo vaša mama používa a či jej z hľadiska elektroniky niečo nechýba.

Elektronika vás nemusí stáť veľa, práve cez internet môžete pri jej kúpe ušetriť nemalé peniaze. Nezabúdajte na kupóny a zľavy na stránkach KuponyZdarma.sk, napríklad obľúbený Okay zľavový kupón s okamžitou extra zľavou na elektroniku, ale aj nábytok.

Knihy a hobby

Je vaša mama jednou z tých, ktoré sa radi na pol dňa zavrú s knihou a doma majú obrovské police plné kníh? Skúste sa porozprávať o tom, aký je jej obľúbený spisovateľ či žáner. Prípadne nadhoďte túto tému a spýtajte sa, čo aktuálne číta. Potom už budete presne vedieť, akú knihu pre mamu hľadať. V prípade, že má mama iné hobby, skúste sa zamerať na veci, ktoré s ním súvisia. Napríklad, ak vaša mama trávi veľa času v záhrade, tak sa jej určite zíde nejaké náradie, sadeničky alebo rukavice.

Ďalšie rady a konkrétne tipy nájdete v článku Nákupnej poradne Darček pre mamu. V článku ich nájdete desiatky v rôznych cenových hladinách.